Leydi Turizm: Turizm hakkında yaygın yanılgılar

Turizm hakkında her zaman yaygın yanlış anlamalar vardır. Leydi Turizm’in bu yazısını okuduğunuzda kalıp yargıları yıkın ve ne olduklarını öğrenin. Turizm hakkında bilmeniz gereken yaygın yanılgılar şunlardır:

1. Turizm Kirli Bir İştir

Öyle değil! Turizm, insanlar ve çevre üzerinde büyük etkisi olan temiz ve sağlıklı bir endüstridir. Turizm, yaklaşık 7,3 milyon kişiye iş sağlayan, dünyanın en büyük ikinci işvereni ve aynı zamanda en çevre dostu endüstrilerden biridir. Turizmin çevre ve toplum üzerinde de olumlu bir etkisi vardır. Turizm endüstrisi, küresel ekonomiye en büyük üçüncü katkıyı sağlayan ve aynı zamanda en çevre dostu endüstrilerden biridir.

2. Turizm Şeytanın İşi Değildir

! Turizm, birçok istihdam yaratan, ekonomiye katkıda bulunan ve aynı zamanda olumlu sosyal ve çevresel etkiler yaratan bir sektördür. Turizm şeytanın işi değil, daha çok istihdam yaratmak, ekonomiye katkıda bulunmak ve olumlu sosyal ve çevresel etkiler yaratmak için kullanılabilecek bir iştir.

3. Turizm sadece zenginler içindir

Öyle değil! Turizm, insanlar ve çevre üzerinde büyük etkisi olan temiz ve sağlıklı bir endüstridir. Turizm, yaklaşık 7,3 milyon kişiye iş sağlayan, dünyanın en büyük ikinci işvereni ve aynı zamanda en çevre dostu endüstrilerden biridir. Turizmin çevre ve toplum üzerinde de olumlu bir etkisi vardır.

4. Turizm sadece zenginler için değildir

Turizm bir iştir ve sadece başarılı olduğunda kârlıdır. Ancak turizmle ilgili birçok yanlış anlama var. Çoğu zaman insanlar sadece zenginlerin tatile gidebileceğine inanır. Ama bu yaygın bir yanlış anlamadır. Tatile gidemeyenler olduğu gibi tatile gidemeyenler de var. Günlük hayattan uzaklaşmak zorunda olduğu için tatile giden çok insan olduğu gibi, maddi durumu müsait olduğu için tatile gidenler de var.

5. Turizm gençler için değildir Turizmin gençler için olmadığı

da yaygın bir yanılgıdır. İnsanlar bunun gençler için olmadığına inanıyor çünkü bu bir iş ve bu iyi bir şey değil. Ancak turizmle ilgili birçok yanlış anlama var. Tatile gitmeyi göze alabilenler olduğu gibi, tatile gidemeyenler de var. Tatile gitmeyi göze alabilenler olduğu gibi tatile gidemeyenler de var.

6. Turizm yaşlılar için değildir Turizmin yaşlılar için olmadığı

da yaygın bir yanılgıdır.